d4b9e91c 79c1 4e3d 9498 43f9a47a4e0529 kwietnia 2024r. Zachodniopomorska Rada Olimpijska we współpracy z Zespołem Szkół nr 5 w Stargardzie, jako gospodarzem spotkania, przeprowadziła Regionalny Konkurs Wiedzy Promującej Sport i Olimpizm pod hasłem „100 Lat Pod Olimpijską Flagą – Super Kibic Pomorza Zachodniego 2024”.

Honorowymi gośćmi spotkania byli Pan Stanisław Kopeć – Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, Pan Ryszard Chybiński Olimpijczyk, żeglarz, aktualny Mistrz Świata w klasie Microracer oraz Pan Roman Strzałkowski – autor testów.

W zmaganiach wzięło udział 11 szkół podstawowych i ponadpodstawowych:

- SP nr 1 w Stargardzie,

- SP nr 3 w Stargardzie,

- SP nr 5 w Stargardzie,

- SP 7 w Stargardzie,

- SP w Suchaniu,

- SP w Resku,

- Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie,

- Zespół Szkół Budowlano -Technicznych w Stargardzie,

- Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie,

- Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Stargardzie,

- Liceum Ogólnokształcące w Resku.

Zwycięzcą konkursu w kategorii szkół podstawowych została Szkoła Podstawowa w Resku, w kategorii szkół ponadpodstawowych Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie. W klasyfikacji indywidualnej miejsca I zajęli: Amelia Starachowska ze Szkoły Podstawowej w Resku oraz Bartłomiej Makowski z Zespołu Szkół nr 2  w Stargardzie.

Zwycięzcy konkursu otrzymali piękne puchary i nagrody książkowe w postaci albumów. Mieli też możliwość rozmowy z medalistą i olimpijczykiem Panem Ryszardem Chybińskim. Gospodarz spotkania - Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie - reprezentowany przez Dyrektora Szkoły Pana Krzysztofa Bielskiego, otrzymał piękny album z dedykacją od olimpijczyka Pana Ryszarda Chybińskiego.