received 1447023749427293W czerwcu obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawstwa. W Stargardzie działa Rejonowa Rada Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża i Wojskowy Klub HDK PCK „Saper”. W tym roku „Saper” świętował swoje dziesięciolecie.

W krwiodawstwo w Stargardzie mocno angażują się też uczniowie szkół, za sprawą akcji „Młoda krew ratuje życie” organizowanej przez RR HDK PCK. Tylko w 2022 r. w sześciu placówkach ponad 270 osób oddało przeszło 90 litrów krwi. Placówkom organizującym i promującym akcję poboru krwi w szkołach powiatu stargardzkiego przekazano podziękowania od Rejonowej Rady HDK PCK,

Za zaangażowanie i promocję honorowego krwiodawstwa w szkołach oraz za aktywną działalność na rzecz PCK podziękowania złożono również na ręce Dyrektora Zespołu Szkół nr 5 im. Tadeusza Tańskiego w Stargardzie Pana Krzysztofa Bielskiego.

Spotkanie uświetnił poczęstunek przygotowany przez młodzież pionu gastronomicznego Zespołu Szkół nr 5 w Stargardzie.