zdjecie głowneW mikołajkowej atmosferze uczniowie naszej szkoły odwiedzili 07.12.2023r. stolicę Pomorza. Padający śnieg i jarmarki bożonarodzeniowe wprowadziły wszystkich w świąteczny klimat.

Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Muzeum Bursztynu, które zachwyciło tajemniczą aranżacją wnętrz, niesamowitymi okazami jantaru oraz ciekawymi kompozycjami dekoracyjnymi. Kontynuacją naszego „szlaku bursztynowego” była wizyta w Bazylice św. Brygidy, gdzie mogliśmy podziwiać ołtarz wykonany właśnie ze „złota Bałtyku”. Gdańsk urzekł swoją zabytkową architekturą, malowniczymi kamieniczkami, kanałami wodnymi oraz wyspami. Spacer po mieście odbył się tradycyjną trasą po Długim Targu, Długim Pobrzeżu, wyspie Ołowiance oraz Wyspie Spichrzowej. Nie zapomnieliśmy również o historycznym aspekcie naszej wycieczki i zawitaliśmy pod Pomnik Obrońców Poczty Polskiej. Na zakończenie pobytu delektowaliśmy się świątecznym klimatem jarmarków. Opiekunami grupy byli p. Marta Pych-Lipińska i p. Arkadiusz Adamski.