Open menu

IMG 9329Potrawy z jajek są smaczne, pożywne, łatwe w przygotowaniu, a przy tym stanowią ciekawą alternatywę dla prostych śniadań, obiadowych dań mięsnych i dla monotonnych kolacji.

Możliwości ich przyrządzenia jest na tyle dużo, że bazujące na jajkach menu z pewnością szybko się nie znudzi. Uczniowie klasy pierwszej technikum żywienia i usług gastronomicznych podczas zajęć praktycznych udowodnili to sporządzając: jaja nadziewane farszem z chrzanu oraz awokado, farbowane naturalnym sokiem z buraka w towarzystwie galaretki buraczanej, fantazyjne nadziewane kurczaczki, grzybki, koszyczki, jaja poszetowe podawane na grillowanej grzance i boczku, jajka sadzone w papryce, jajka zapiekane w awokado na szpinaku, jaja pieczone w szynce, w bułce, omlety, terriny z jajkiem i warzywami. Młodzież wykazała się wielką kreatywnością w sposobie podania tych potraw. Na holu szkoły podczas długiej przerwy można było skosztować smacznych jaj po wiedeńsku oraz jaj w koszulce podanych z dodatkiem sosu szpinakowo – majonezowego, rukoli, kiełków z buraka i rzeżuchy.
Życzymy zdrowych, pogodnych świąt wielkanocnych - uczniowie klasy pierwszej Tż i nauczyciel prowadzący zajęcia Marzena Samujło.

{gallery}2021/technikum-zywienia-i-uslug-gastronomicznych-zs-nr-5-stargard-smacznego-jajka{/gallery}