Open menu
bip na www UONET+ zaloguj sie UONET+ dostep do edziennika UONET+ obejrzyj filmy Erasmus GI DeutschPlus GI mini SAVE 20200715 121541 projekt mini tablica 600 x 400 mm kafelek office 365 Rekrutacja 2023 2024

ZOBACZ FILMY PROMUJĄCE NASZĄ SZKOŁĘ

FILM PROMOCYJNY

TECHNIK PROGRAMISTA

TECHNIK OCHRONY ŚRODOWISKA

KIERUNKI MECHANICZNE

KIERUNKI ŻYWIENIOWE
djembed djembed djembed djembed

Turbolandeskunde421 kwietnia 2023 r. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbył się etap regionalny VIII Ogólnopolskiego Konkursu TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO. Tematem tegorocznej edycji była Austria. W konkursie, którego organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, wzięło udział 14 drużyn z województwa zachodniopomorskiego. Naszą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół, który zwyciężył w I etapie konkursu: Jakob Herweg z klasy 1 Tt oraz Martyna Bubacz i Wojciech Pawłowski z klasy 1 Tp.

Drużyny losowały pytania z puli za jeden punkt (test wyboru po polsku), dwa punkty (test wyboru po niemiecku), trzy punkty (pytania otwarte po niemiecku) dotyczące geografii, historii, polityki, mediów, kultury, sztuki, tradycji i znamienitych osobowości Austrii. Reprezentacja naszej szkoły - Martyna, Wojciech i Jakob wykazali się szeroką wiedzą i niewiele szczęścia im zabrakło, aby zająć miejsce na podium i przejść do ogólnopolskiego finału.

Serdecznie gratulujemy zdobytej wiedzy, zaangażowania i życzymy dalszych sukcesów!