LER 6605X Polonez Maturzystów został odtańczony na Rynku Starego Miasta w Stargardzie 14 kwietnia 2023r. Po raz pierwszy w wydarzeniu uczestniczyli uczniowie ZS nr 5.

Aby w dobrym tonie rozpocząć tę piękną tradycję korowód naszej szkoły otworzyła dostojna pierwsza para: Pan Dyrektor Krzysztof Bielski z Panią Wicedyrektor Martą Pych–Lipińską. Pochód od Uczelni Collegium Ballticum wyruszył ulicami Starego Miasta, aby dokładnie o godzinie 12.00 wejść na Rynek i po odsłuchaniu hejnału rozpocząć piękny pokaz poloneza w wykonaniu tegorocznych maturzystów. Młodzież odtańczyła poloneza pięknie. Teraz trzymamy kciuki aby na czas matur zakwitły kasztany i nasi maturzyści równie pięknie zdali pierwszy z ważnych z egzaminów-egzamin maturalny.

Powodzenia.