Open menu
bip na www UONET+ zaloguj sie UONET+ dostep do edziennika UONET+ obejrzyj filmy Erasmus GI DeutschPlus GI mini SAVE 20200715 121541 projekt mini tablica 600 x 400 mm kafelek office 365 Rekrutacja 2023 2024

ZOBACZ FILMY PROMUJĄCE NASZĄ SZKOŁĘ

FILM PROMOCYJNY

TECHNIK PROGRAMISTA

TECHNIK OCHRONY ŚRODOWISKA

KIERUNKI MECHANICZNE

KIERUNKI ŻYWIENIOWE
djembed djembed djembed djembed

20230414 104700Dnia 14 kwietnia 2023 roku klasy IIIA i II Ts  pod opieką p. Joanny Józwy – Wnęk i  Moniki Dobrodziej wzięły udział w uroczystościach obchodów Święta Wojsk Inżynieryjnych 2 Stargardzkiego Batalionu Saperów w Stargardzie w ramach zajęć z preorientacji zawodowej.

Święto 2 batalionu rozpoczął uroczysty apel z  defiladą wojskową. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy batalionu, z żołnierzami biorącymi udział w misjach na terenie Białorusi i Afganistanu oraz sprzętem technicznym i bojowym. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz nowoczesnego sprzętu wojskowego, którego tajniki budowy nie stanowiły dla panów żadnych tajemnic. Prowadzili z przedstawicielami wojska rzeczowe i merytoryczne rozmowy wskazując na zainteresowanie mechaniką i techniką. Dużą liczbę obsługujących imprezę stanowili absolwenci naszej szkoły, którzy znaleźli zatrudnienie w Batalionie w Czerwonych Koszarach.

Po części oficjalnej, w której uczestniczyło dowództwo Batalionu, władze miasta i powiatu,  na wszystkich czekała miła niespodzianka w postaci pysznego swojskiego chleba wypiekanego na miejscu, którym odwiedzający byli obdarowywani na koniec imprezy. Dodatkowo można było zjeść  grochówkę wojskową oraz kiełbaski z grilla. Pomimo niesprzyjającej pogody  atmosfera na imprezie była gorąca.

Pozwoliła  niektórym poznać tajniki koszar i specyfikę pracy żołnierzy. Może okaże się, że nasi uczniowie też trafią do stargardzkiego batalionu po ukończeniu szkoły, co niektórych niebawem czeka.

Dzięki zaproszeniu przez Pana Mazurka do udziału w uroczystościach spędziliśmy bardzo miło czas.