IMG 3524„Człowiek jest wielki nie przez to co ma,
nie przez to kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

24 stycznia 2023 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. T. Tańskiego po raz kolejny brali udział w akcji poboru krwi pod hasłem „MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE”.

34 osoby zgłosiły się do oddania drugiemu człowiekowi tego, co mamy najcenniejsze. Po wstępnych badaniach lekarskich zakwalifikowały się 22 osoby (w tym 9 po raz pierwszy) które oddały 9,9 litra pełnej krwi. Do honorowych dawców krwi dołączył, po raz drugi w tym roku szkolnym, dyrektor Zespołu Szkół nr 5 im. Tadeusza Tańskiego Pan Krzysztof Bielski. Z przyjemnością powitaliśmy wśród krwiodawców kpr. Sylwestra Kulskiego, który może poszczycić się złotą odznaką Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi Ist. za oddanie 20 litrów krwi.
Nasi szkolni bohaterowie to:
Maciej Bogdański, Paulina Tomala, Łukasz Paszek, Amelia Adamus, Dawid Dudek, Aleksandra Grzegorczyk, Adrian Wiśniewski, Daniel Masłowski, Oliwier Zakrzewski, Wiktor Ząbek, Jakub Koko, Przemysław Jagiełło, Kamil Góralski, Ernest Maluga, Hubert Bocian, Maciej Leliński, Oskar Nowacki, Stanisław Czuja, Filip Malewicz, Daria Szydłowska, Szymon Szymański, Marcel Prochera, Dominik Krzak, Kacper Majewski, Dominika Kuzior, Martyna Kucharczyk, Marcel Dobek, Jakub Nowak, Gracjan Kulski, Adrianna Michalczyk, Daniel Biernacik, Aleksandra Gawrońska.
Na każdego Krwiodawcę czekał posiłek regeneracyjny w formie pysznych, kolorowych kanapek, herbata i kawa przygotowane i serwowane przez uczennice klasy I C Liwię Jałkiewicz i Martynę Robaszewską.
Koordynatorem akcji był Przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK p. Jerzy Bochenek oraz p. Renata i Marian Wojtakajtis, we współpracy z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Szczecinie.

Organizatorki akcji : Marzenna Sztuba i Marta Liburska serdecznie dziękują uczniom klas: I Ts, II A i III A za pomoc w przygotowaniu sali C 100.