Open menu
bip na www UONET+ zaloguj sie UONET+ dostep do edziennika UONET+ obejrzyj filmy Erasmus GI DeutschPlus GI mini SAVE 20200715 121541 projekt mini tablica 600 x 400 mm kafelek office 365 Rekrutacja 2023 2024

ZOBACZ FILMY PROMUJĄCE NASZĄ SZKOŁĘ

FILM PROMOCYJNY

TECHNIK PROGRAMISTA

TECHNIK OCHRONY ŚRODOWISKA

KIERUNKI MECHANICZNE

KIERUNKI ŻYWIENIOWE
djembed djembed djembed djembed

IMG 20221217 WA005115 grudnia 2022 roku, w przedświątecznej atmosferze 45 uczniów naszej szkoły z klas I Ts, III Tp, III Tż oraz IV Tżp udało się na wycieczkę do stolicy Niemiec. Berlin zachwycił nie tyko wielkością, ale przede wysokim różnorodnością architektury i zabytkami. Wycieczkę rozpoczęliśmy spacerem po mieście przy bardzo mroźnej, ale słonecznej aurze.

Podziwialiśmy neorenesansowy budynek Reichstagu, będącego siedzibą niemieckiego parlamentu oraz Bramę Brandenburską, która po zjednoczeniu Niemiec stała się symbolem pokoju i wolności. Następnie udaliśmy się pod pomnik Pomordowanych Żydów Europy, który jest głównym miejscem pamięci ofiar Holocaustu w Niemczech.

Przedpołudnie spędziliśmy w Muzeum Techniki (Deutsches Technikmuseum) znajdującym się na terenie byłego dworca towarowego „Anhalter Güterbahnhof”. Na ok. 25.000 m² prezentowane są ekspozycje nt. techniki komunikacji, produkcji, energii i transportu. W nowym budynku ze szkła przedstawiona jest żegluga wodna i powietrzna. Dzięki „Science Center Spectrum”, codziennym demonstracjom historycznych maszyn i modeli muzeum stanowi skarbnicę wiedzy i wrażeń dla zwiedzających.

Punktem kulminacyjnym wyjazdu był park rozrywki i wypoczynku „Tropical Islands” mieszczący się w dawnej hali produkcyjnej sterowców, ze stałą temperaturą powietrza ok. 26 ̊C oraz wody ok. 30 ̊C. Na kilka godzin przenieśliśmy się w świat tropikalnej przygody. 200 metrowa piękna plaża Morza Południowego, Magiczna Laguna wzorowana na podobnych miejscach wyspy Bali oraz Tropikalny Las z 600 gatunkami roślin sprawiają, że poczuliśmy się jak na egzotycznych wakacjach. Dodatkowo korzystaliśmy z całorocznej strefy zewnętrznej Amazonia, gdzie na powierzchni 35 000 m² czeka wiele atrakcji na czele z 250 metrową sztuczną rzeką Whitewater Rive.

Za bardzo miłą atmosferę i moc wrażeń dziękują opiekunowie grupy:

Katarzyna Cichanowicz
Andżelika Zielińska
Ewa Ziębińska
Joanna Żurawska – Ubych

Das war ein schöner Tag!
Bis zum nächten Mal!