20221130 135845Przedświąteczny czas na dobre zawitał w naszej szkole. Choinka wita już od progu, a po szkolnych korytarzach roznosi się aromat bożonarodzeniowych przysmaków. W pracowniach gastronomicznych praca wre. Początek grudnia to doskonały czas by odświeżyć umiejętność sporządzania pierogów, bowiem święta tuż-tuż...

A naszych uczniów nic tak nie napędza do pracy jak możliwość sprawdzenia się w praktyce. Tak też się stało 30 listopada bieżącego roku, kolejny raz uczniowie pionu gastronomicznego mieli okazję stanąć do konkursu o tytuł mistrza lepienia pierogów. Rywalizacja przebiegła na najwyższym poziomie, nasi kucharze nie zawiedli. Kunszt przygotowanych pierogów zachwycał a ich smak i zapach przywoływały najmilszy czas w roku. Trudno było wyłonić tylko jednego mistrza – zatem mamy ich trzech!
Mistrzami lepienia pierogów w roku szkolnym 2022/2023 zostali: Gabriel Lewandowski z klasy 1 TŻ oraz Estera Skibowska i Kornelia Stanisławska uczennice klasy 2C.
Zwycięzcom składamy gratulacje, a pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Z gastronomicznym pozdrowieniem
Organizatorzy: M.Samujło, J.Izak, M.Liburska