t e l. / f a x   9 1   5 7 7   2  7  2 7


s e k r e t a r i a t @ z s 5 . s t a r g a r d . p l

Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie

im. Tadeusza Tańskiego

ZOBACZ FILMY PROMUJĄCE NASZĄ SZKOŁĘ

FILM PROMOCYJNY

TECHNIK PROGRAMISTA

TECHNIK OCHRONY ŚRODOWISKA

KIERUNKI MECHANICZNE

KIERUNKI ŻYWIENIOWE
djembed   djembed djembed  djembed

               

Uczniowie pionu gastronomicznego stanęli do walki o tytuły: „Najlepszego kucharza Zespołu Szkół nr 5” i „Najlepszego cukiernika Zespołu Szkół nr 5”.

 DSC102718 stycznia w Zespole Szkół nr 5 w Stargardzie odbyły się dwa najważniejsze wewnątrzszkolne konkursy kulinarne. Uczniowie pionu gastronomicznego stanęli do walki o tytuły: „Najlepszego kucharza Zespołu Szkół nr 5” i „Najlepszego cukiernika Zespołu Szkół nr 5”.
Z każdym podejmowanym przedsięwzięciem młodzież rozwija zawodowe umiejętności, sięga do nowinek kulinarnych i eksperymentuje łącząc elementy tradycyjnej kuchni z aktualnymi trendami.

Kucharze zaskakując jury wykazali się znajomością kuchni molekularnej, cukiernicy zaś - najnowszymi trendami w pracy z izomaltem. A było o co walczyć bo na zwycięzcę czekał zarówno o zaszczytny tytuł jak i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród był sklep Bricomarché Strargard. Sponsor akcji wsparł również szkołę w doposażeniu pracowni gastronomicznej, inwestując tym samym w potencjał młodych talentów kulinarnych i rozwój pasji stargardzkiej młodzieży.

Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu i przygotowane przez nich pyszności. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

I miejsce, w kategorii kucharskiej, ex aequo zajęły: Izabela Kaczan kl. IIC i Magdalena Jończyk kl. IIC. Odpowiednio za danie: tatar z łososia wędzonego na guacamole z kawiorem z galarety o smaku pomarańczy oraz z chipsami z płatków glonów nori oraz pieczony łosoś na puree dyniowo-batatowym z warzywami i sosem z granata.
II miejsce Julia Smagowicz kl. IIC


Wśród cukierników na pierwszym miejscu uplasował się smakowity tort Angeliki Hilgier kl. IB
II miejsce: Oliwia Mazurek kl. IB
III miejsce Anna Chmielewska kl. IB

 

Młodzi adepci sztuki kulinarnej wyznają zasadę „ Gotowanie jest jak miłość. Należy do niego podejść bez opamiętania albo nie podchodzić wcale”.

Opiekunami konkursu były: M. Samujło, J. Izak, M. Liburska