ZOBACZ FILMY PROMUJĄCE NASZĄ SZKOŁĘ

KIERUNKI ŻYWIENIOWE
djembed   djembed djembed  djembed

Sprawdzenie stanu technicznego pojazdów

DSC 00909.11.2022 na Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół nr 5 w Stargardzie można było sprawdzić stan swojego samochodu przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu diagnostycznego.

Od wielu lat szkoła umożliwia kierowcom nieodpłatne zdiagnozowanie stanu technicznego pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. W obecnym roku szkolnym odbędą się dwa takie spotkania: w okresie jesienno-zimowym (odbyło się 9.11.2022) i na wiosnę (marzec/kwiecień 2023). Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego powiatu i miasta. W sumie na dwóch zmianach sprawdzono 24 pojazdy. Uczniowie pod okiem nauczycieli praktycznej nauki zawodu-pana Bogdana Olszewskiego i Dariusza Tomaszewskiego sprawdzili stan techniczny zawieszenia, układu kierowniczego, układu hamulcowego, oświetlenia oraz pozostałych układów wpływających na bezpieczeństwo. Akcja ma celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z niesprawnym pojazdem oraz wskazanie jak zadbać o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu i miasta.

Z motoryzacyjnym pozdrowieniem

Michał Stasiak