t e l. / f a x   9 1   5 7 7   2  7  2 7


s e k r e t a r i a t @ z s 5 . s t a r g a r d . p l

Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie

im. Tadeusza Tańskiego

ZOBACZ FILMY PROMUJĄCE NASZĄ SZKOŁĘ

djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed

ZS 5 na trzecim miejscu w powiecie w piłce ręcznej

1Mistrzostwa Powiatu w Piłce ręcznej chłopców odbyły się 2 grudnia 2021 r. w hali Osir przy ul. Pierwszej Brygady w Stargardzie.

Pandemia COVID 19 zdziesiątkowała drużyny. Do turnieju przystąpiły dwie ekipy: Zespół Szkół nr 1 oraz Zespół Szkół nr 5. Zgodnie z harmonogramem zawodów Wojewódzkiego Szkolnego Związku: mecz powinien trwać 2x10 min. Opiekunowie obydwu zespołów ustalili, że ze względu na małą ilość drużyn mecz finałowy rozegrany zostanie 2x20 min. Po bardzo wyrównanym spotkaniu punkt za punkt mecz zakończył się wynikiem 11:9 dla drużyny z ,,Parku". W międzyczasie po ponad godzinie od rozpoczęcia turnieju do zawodów zgłosiła się drużyna z GSN. Organizator zawodów dopuścił drużynę do rywalizacji. Po rozegraniu trudnego 40 minutowego spotkania nasza szkoła musiała rozegrać drugi mecz z GSN już w normalnym wymiarze czasowym 2x10 min. Trudy poprzedniego spotkania mocno wdały się we znaki naszym zawodnikom, którzy przegrali 10:4. Atmosfera tego spotkania była gorąca. Po zakończonych zawodach opiekunowie zespołu złożyli oficjalny protest do głównego organizatora zawodów.

Klasyfikacja Końcowa
1. ZS nr 1
2. GSN
3. ZS nr 5

Zespół Szkół nr 5: Babicki Oskar, Dębski Michał, Dudek Dawid, Frankowski Mateusz, Gielmuda Igor, Głowacki Kacper, Herbsztain Mieszko, Koko Jakub, Landowski Adam, Sosna Cezary, Wróbel Dawid

Opiekunowie: Szymon Gessner, Grzegorz Flas

Najelpszy strzelec turnieju: Jakub Koko 8 bramek.