t e l. / f a x   9 1   5 7 7   2  7  2 7


s e k r e t a r i a t @ z s 5 . s t a r g a r d . p l

Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie

im. Tadeusza Tańskiego

ZOBACZ FILMY PROMUJĄCE NASZĄ SZKOŁĘ

djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed

Tenis stołowy chłopców Finał Wojewódzki

3Finał Wojewódzkiej Licealiady w tenisie stołowym chłopców był dla naszej szkoły dużym wydarzeniem sportowym, ponieważ upłynęło wiele lat od ostatniego występu Zespołu Szkół nr 5 w finale na szczeblu wojewódzkim.

Szkołę reprezentowali: Jakub Koko 3 Ts i Mieszko Herbsztain z klasy 3 Tżp. Ponownie gospodarzem turnieju był Czaplinek. Zawody odbyły się 7 grudnia 2021 r. w Hali Widowiskowo - Sportowej w Czaplinku. Do finału zakwalifikowało się 8 drużyn (zwycięzcy ćwierćfinału regionalnego oraz cztery drużyny z drugich miejsc: Zespół Szkół nr 5 Stargard, ZS Resko, II LO Szczecin, ZS1 Dębno, LO Gryfice, LO Kamień Pomorski, ZSR- CKZ Świdwin, V LO Koszalin. Turniej rozegrano systemem pucharowym (drabinka). Do rozstawionych drużyn, które zajęły pierwsze miejsce w regionie rozlosowano pozostałe drużyny z drugich miejsc.
Nasi zawodnicy: Jakub Koko i Mieszko Herbsztain rozpoczęli turniej od meczu z II LO w Szczecinie. W drużynie ze Szczecina wystąpił Hubert Wajda potrójny mistrz województwa juniorów. Po dwóch rozegranych meczach singlowych był remis 1:1. W meczu deblowym Jakub i Mieszko stawili opór przeciwnikom, sety były wyrównane a jeden z nich zakończył się wynikiem na przewagi 14:12 dla drużyny ze Szczecina. Drużyna ze Szczecina przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. O zwycięstwie w tym meczu zadecydowały dwa ostatnie pojedynki singlowe. Niestety zakończyły się one porażką obu naszych zawodników i to zespół ze Szczecina cieszył się z wygranej 3:1.
Stawką kolejnego spotkania, była przepustka do gry o miejsca 3-4. Zespół Szkół nr 5 stoczył pojedynek z drużyną z Dębna. Po pierwszych dwóch meczach singlowych był wynik 1:1. W meczu deblowym nasza drużyna pokonała drużynę z Dębna i wyszła na prowadzenie 2:1. O końcowym zwycięstwie decydowały dwa pojedynki singlowe. Potrzebne było zwycięstwo jednego z naszych zawodników. Po meczu pełnym zwrotów akcji zawodnicy z Dębna wygrali oba spotkania i zwyciężyli w całym meczu 3:2.
Był to koniec turnieju dla naszego zespołu, który w końcowej klasyfikacji zajął miejsca 5-7.
Ogromne podziękowania i gratulacje dla chłopców za osiągnięcie najlepszego wyniku (awansu do finału na szczeblu wojewódzkim) ,za determinację, za poświęcony czas na treningi. Z podniesionymi głowami czekamy na sukces w przyszłym roku.
Reprezentacja ZS 5: Jakub Koko, Mieszko Herbsztain.
Opiekun: Szymon Gessner