ZOBACZ FILMY PROMUJĄCE NASZĄ SZKOŁĘ

djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed

Sprawdzenie stanu technicznego pojazdów

IMG 20211209 091156W dniu 9.12.2021 na Warsztatach szkolnych Zespołu Szkół nr 5 w Stargardzie odbyło się darmowe sprawdzenie stanu technicznego pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Akcja jest kontynuacją przeglądów odbywającą się w latach ubiegłych, a ograniczoną poprzez pandemię Covid 19.

W obecnym roku szkolnym odbędą się dwa takie spotkania. Pierwsze w okresie zimowym (odbyło się 9.12.2021), drugie planowane jest na okres wiosenny (marzec/kwiecień 2022). Sprawdzanie stanu technicznego pojazdów cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego powiatu i miasta. W sumie na dwóch zmianach sprawdzono 20 pojazdów.
Uczniowie pod okiem nauczycieli praktycznej nauki zawodu-pana Bogdana Olszewskiego i Dariusza Tomaszewskiego sprawdzili stan techniczny zawieszenia, układu kierowniczego, układu hamulcowego, oświetlenia oraz pozostałych układów wpływających na bezpieczeństwo. Akcja ma celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z niesprawnym pojazdem jak i zadbać o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu i miasta.
Z motoryzacyjnym pozdrowieniem
Michał Stasiak