ZOBACZ FILMY PROMUJĄCE NASZĄ SZKOŁĘ

djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed

Wyróżnienie Wiktora w konkursie „Poszukiwacze smaków”

Wiktor Nowak   gołąbki2Po raz ósmy wyłoniono laureatów konkursu na najlepsze potrawy przygotowane przez młodzież w ramach konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego „Poszukiwacze smaków”. Naszą szkołę reprezentowali:

1. Hanna Polakowska - klasa II Tżp
2. Zuzanna Szczepańska - klasa II Tżp
3. Kamila Kowalska - klasa I K
4. Wiktor Nowak - klasa II Tżp
Młodzież miała za zadanie przygotować potrawy tradycyjne, charakterystyczne dla danej rodziny i obrazujące kulinarne odrębności kulturowe województwa zachodniopomorskiego. Konkurs służył też pielęgnowaniu kulinarnych więzi międzypokoleniowych.
Wiktor Nowak i jego ”gołąbki w sosie pomidorowym - specjał rodziny Nowaków” zdobyły w tej edycji konkursu wyróżnienie. Przepis z którego Wiktor przygotował gołąbki pochodzi od jego babci. Wcześniej praprababcia przygotowywała gołąbki z kapusty kiszonej w całości i często używała zamiast ryżu kaszy.
Podziwiamy wszystkich uczestników za trud włożony w przygotowanie potraw i chęci uczestniczenia w konkursie. Takie doświadczenia motywują do dalszej pracy nad swoimi umiejętnościami.
Opiekunem uczestników była Monika Nowicka-Choragiewicz