ZOBACZ FILMY PROMUJĄCE NASZĄ SZKOŁĘ

djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed  djembed

Warsztaty cukiernicze "Ciasta kruche’’ w Zespole Szkół nr 5 im. Tadeusza Tańskiego w Stargardzie

IMG 07667 czerwca 2021r. gościliśmy w naszej szkole uczniów 7 i 8 klasy Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Juliana Tuwima wraz z opiekunami.

Celem tego spotkania była integracja młodzieży, zapoznanie z pracowniami specjalistycznymi Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy oraz przybliżenie metod pracy podczas zajęć w naszej szkole. Na warsztatach cukierniczych do przygotowania mieliśmy ciasta kruche. Młodzież chętnie przystąpiła do działań pod kierunkiem uczennic z klasy I Tż o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych. Wyrabianie ciasta, wałkowanie, formowanie, wycinanie fantastycznych kształtów, a potem wypiek przepysznych ciasteczek, których zapach roznosił się po całej szkole było świetnym doświadczeniem młodych kucharzy. Całe spotkanie przebiegało w cudownej atmosferze. Dziękujemy naszym przyszłym mistrzom kuchni za odwiedziny i zapraszamy ponownie.
Spotkanie przygotowały panie: Marzena Samujło, Justyna Izak i Marzenna Sztuba.