SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „WIERSZ DLA OJCZYZNY”

P1010426   26 kwietnia odbył się szkolny konkurs recytatorski "Wiersz dla Ojczyzny”. Wzięli w nim udział uczniowie klas O i P, którzy z okazji zbliżających się majowych świąt narodowych zaprezentowali wybrane utwory patriotyczne.

Komisja, w składzie: Marta Maślanka oraz Magdalena Polakowska, oceniała interpretację utworu, dobór wiersza, opanowanie pamięciowe oraz zaangażowanie uczestników. Recytacjom przysłuchiwali się przybyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Zarówno komisji, jak i widowni, najbardziej spodobała się interpretacja wiersza W. Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”, którą zaprezentował Adam Masłowski – uczeń kl. I O. II miejsce zajęli: Filip Banaszak z kl. II O za wygłoszenie wiersza M. Sulimy „Ojczyzno” oraz duet z kl. I O: Małgorzata Grzębowska i Rafał Stępień za ,,Katechizm polskiego dziecka”.
III miejsce zdobył duet z kl. I P: Klaudia Flejterska i Mateusz Świątek za prezentację „Roty” M. Konopnickiej. Organizatorzy dziękują wszystkim wykonawcom za udział i dostarczenie niezapomnianych wrażeń, widowni za stworzenie wspaniałej atmosfery oraz p. Uli Szejny wraz z uczniami- za wykonanie pięknej biało-czerwonej dekoracji.