folderthumb   Zgodnie z wieloletnią już tradycją w Zespole Szkół Nr 5 przy ul. Jana Śniadeckiego w Stargardzie odbyły się XVII Konkurs Języka Niemieckiego oraz X Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych.

10 kwietnia 2018r. szkołę odwiedziła młodzież z 9 szkół z powiatu stargardzkiego wraz z opiekunami. Mieli oni okazję zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami, a jednocześnie sprawdzić swoje umiejętności z języków obcych, rozwiązując testy z zakresu leksyki i gramatyki.
W czasie gdy podopieczni „łamali głowy i języki” rozwiązując zadania konkursowe, opiekunowie odbyli konsultacje metodyczne przeprowadzone przez panią Karolinę Małecką z wydawnictwa Express Publishing, a także warsztaty na temat: „Jak wesprzeć ucznia w znalezieniu motywacji do nauki?” zorganizowane i poprowadzone przez nauczyciela ZS nr 5 panią Martę Pych-Lipińską.
Po części konkursowej, w oczekiwaniu na wyniki swoich zmagań, młodzież miała możliwość zwiedzić szkołę, m.in. pracownie gastronomiczne i warsztaty szkolne. Uczniowie klasy drugiej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przygotowali dla wszystkich gości poczęstunek w postaci słodkich wypieków.
Laureatami Konkursu Języka Niemieckiego zostali:
I miejsce – Martyna Cieślik z SP nr 10 w Stargardzie,
II miejsce - Luisa de Boer Pawulska z Gimnazjum w Starej Dąbrowie,
III miejsce – Roksana Durzyńska z SP nr 10 w Stargardzie

W Konkursie Języka Angielskiego wygrali:
I miejsce – Wiktoria Trembowska z Zespołu Szkół w Ińsku
II miejsce – Mateusz Jaskólski z SP nr 10 w Stargardzie,
III miejsce – Jagoda Pietrusewicz z SP nr 10 w Stargardzie.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami, wszystkim serdecznie gratulujemy!
Organizatorami konkursów byli nauczyciele ZS nr 5:
Barbara Bytniewska, Marta Pych–Lipińska, Joanna Żurawska-Ubych, Marta Maślanka, Katarzyna Cichanowicz i Ireneusz Błaszczuk.