Nasi strażacy ochotnicy najlepsi w konkursie „Młodzież Zapobiega Pożarom”

folderthumb   22 marca, w Szkole Podstawowej w Dolicach, odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Start ZS nr 5 zakończył się sukcesem. Tomasz Krygier z klasy 3 Ts zwyciężył na poziomie szkół ponadgimnazjalnych, dzięki czemu będzie reprezentował powiat stargardzki na szczeblu wojewódzkim. Drugi z naszych uczniów, Paweł Kałuziak z klasy 3 Ts, zaprezentował również wysoki poziom wiedzy pożarniczej, ale zajął miejsce za podium. Opiekunem uczniów był nauczyciel Sylwester Wieczorkiewicz.
Celem turnieju jest popularyzowanie zasad postępowania na wypadek pożaru, kształtowanie praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, sprawdzenie wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego, a także zdobywanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.