UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001Erasmus

V wewnątrzszkolny konkurs motoryzacyjny o tytuł „Najlepszego Mechanika ZS nr 5

folderthumb   W środę 14 III 2018 w Zespole Szkół nr 5 im. Tadeusza Tańskiego odbył się piąty wewnątrzszkolny konkurs motoryzacyjny o tytuł „Najlepszego Mechanika ZS nr 5”.

W konkursie biorą udział uczniowie klas trzecich: III A- mechanik-elektromechanik pojazdów samochodowych i III Ts – technik pojazdów samochodowych. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy z zakresu budowy, mechaniki i diagnostyki pojazdów samochodowych oraz przepisów BHP. Konkurs składa się z dwóch etapów: teoretycznego i praktycznego. Do części teoretycznej(rozwiązywanie testu z pytaniami z zakresu mechaniki i diagnostyki pojazdów) przystąpiło 40 uczniów z dwóch wyżej wymienionych klas. Partnerami i fundatorami nagród w konkursie są stargardzkie i ogólnopolskie firmy branży motoryzacyjnej: Aris-Auto, Profi-Auto, RolGwar, Moto-Art - Stacja Kontroli Pojazdów w Witkowie i Chociwlu, PitStop, AutoSieradzan i firma Tess – producent profesjonalnych środków czystości. Szczególne podziękowania należą się Starostwu Powiatowemu w Stargardzie za patronat i ufundowanie wartościowych nagród. Do finału (etap praktyczny), który odbędzie się 11 IV 2018 na warsztatach szkolnych, zakwalifikowało się pięciu uczniów: Szydłowski Sebastian, Krygier Tomasz, Walczak Nikodem, Brzeziński Krzysztof, Malinowski Grzegorz-wszyscy z klasy III Ts. Życzymy powodzenia w etapie praktycznym.
Organizatorem konkursu są nauczyciele praktycznej nauki zawodu Zespołu Szkół Nr 5 w Stargardzie: Pan Bogdan Olszewski, Dariusz Tomaszewski, Michał Stasiak.
Z motoryzacyjnym pozdrowieniem Michał Stasiak.