UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmy

„ZACHODNIOPOMORSKA #KOMÓRKOMANIA”

folderthumb   16 marca 2018 r. po raz drugi w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja edukacyjno - informacyjna, kierowana do środowiska szkolnego.

Dzięki akcji szkoła zyskała realny wpływ na poprawę sytuacji pacjentów zmagających się z nowotworami krwi na całym świecie. Rejestracja potencjalnych Dawców jest kierowana do osób pełnoletnich, ale nie pozostała bez pozytywnego wpływu również na młodszych uczniów, którzy upiekli ciasta, ze sprzedaży których otrzymaliśmy 318,15 zł. Razem ze składkami od Dawców zebraliśmy 331,15 zł, którą to sumę przekazaliśmy na działalność Fundacji DKMS. Fundacja DKMS rozpoczęła swoją działalność w 2009 roku. Do dzisiaj udało się zarejestrować i przebadać ponad 1 055 000 potencjalnych dawców. 4 103 osób oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej. W naszej szkole zarejestrowanych zostało 2 nauczycieli i 10 uczniów. Wśród nich jest wielu Honorowych Dawców Krwi. Świadczy to o tym, że młodzież ZS nr 5 jest wrażliwa i otwarta na drugiego człowieka, za co serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy również wolontariuszom: Jakubowi Grolewskiemu, Bartoszowi Gronkiewiczowi, Piotrowi Płacheckiemu, Dominikowi Kida, Katarzynie Piotrowskiej, Gabrieli Zając, Lidii Kasickiej, Klaudii Maziarz, Sandrze Sygidus, Klaudii Woźniak, Kacprowi Szamockiemu, Sandrze Libudzie i Patrycji Nachyle.
Akcję przeprowadził zespół w składzie: Marzenna Sztuba- koordynator, Wioletta Kurdek, Krzysztof Bielski, Dorota Kujawska, Marta Liburska.