UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001Erasmus

XII Turniej Motoryzacyjny dla uczniów Gimnazjum

folderthumb   W dniu 07.03.2018 r. w Zespole Szkół Nr 5 odbył się XII Turniej Motoryzacyjny dla uczniów szkół gimnazjalnych.

W konkursie przygotowanym przez nauczycieli ZS nr 5 - Arkadiusza Zielińskiego, Krzysztofa Bielskiego, Arkadiusza Popiołka, udział wzięły trzyosobowe drużyny reprezentujące:

• Szkołę Podstawową nr 11 w Stargardzie;
  • Szkołę Podstawową w Starej Dąbrowie;
  • Szkołę Podstawową nr 10 w Stargardzie;
  • Gimnazjum Gminy Stargard;
  • Szkołę Podstawową w Chociwlu;
  • Szkołę Podstawową w Marianowie.
    Turniej miał na celu popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania uczestników ruchu drogowego oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu budowy i diagnostyki pojazdów samochodowych oraz historii polskiej motoryzacji.
    W ramach turnieju młodzież rozwiązywała test a także rozpoznawała części samochodowe oraz określała ich zastosowanie.
    W przerwie konkursu uczniowie obejrzeli pokaz udzielania pierwszej pomocy zorganizowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 z opiekunką Panią Krystyną Kurek.
    Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Chociwlu. Opiekunem najlepszej drużyny był Pan Waldemar Ślusarczyk.
    Dużą znajomością zagadnień wykazali się zawodnicy wszystkich drużyn. Wszystkim drużynom dziękujemy za dobrą zabawę i gratulujemy osiągniętych wyników.
    Zaproszeni goście: Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Pan Jerzy Hernet wraz z zastępcą Dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Panią Magdaleną Kukulak oraz Dyrektorem Szkoły Panią Jolantą Kawszyn wręczyli puchary i nagrody uczestnikom turnieju.