UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001

Wigilia

folderthumb   Wigilia to dzień poprzedzający święto Bożego Narodzenia. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa "vigilare", to znaczy: czuwanie, stanie na straży, bycie gotowym.

Wigilią nazywana jest także uroczysta wieczerza, do której zasiada się o zmroku w gronie najbliższych. 22 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się własnoręcznie przygotowanymi pierogami i pasztecikami z grzybami oraz smacznymi ciastami. Podczas uroczystego spotkania wręczone zostały również nagrody za przygotowanie kartki świątecznej. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Mateusz Świątek i Adrian Gniadek
II miejsce – Wojciech Parszuto
Oprócz tego, podczas przygotowań wigilijnych wyłoniono mistrzynię lepienia pierogów, którą została Andżelika Brzezińska.

Niech czas Świąt Bożego Narodzenia
będzie pełen atmosfery radości,
wytchnienia i zatrzymania
od codziennego pędu.
Życzymy, by Święty Mikołaj
przyniósł Wam i nam wszystkim
najpiękniejszy prezent - dużo miłości!
Życzymy wszystkim Dzieciom
i ich Rodzicom wszystkiego najlepszego.
Wesołych Świąt !