UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001

Drezno- stolica Saksonii, pełne atrakcji turystycznych miasto z dramatyczną historią w tle

folderthumb   To właśnie miejsce odwiedziliśmy 5 grudnia 2017 roku, licząc na moc atrakcji i przeżyć… i niczego nie zabrakło! Drezno przyjęło nas deszczem, ale nie zważając na drobne przeszkody z ochotą rozpoczęliśmy realizację bogatego planu.

Główna atrakcją wycieczki było zwiedzanie Glȁserne Manufaktur – fabryki koncernu Volkswagen AG, w której przyglądaliśmy się kolejnym etapom produkcji e-Golfa. Trzeba przyznać, że to miejsce robi wrażenie. Maszyny i ludzie pracują harmonijnie, cicho i w warunkach, jak na montownię samochodów, sterylnych. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie wystawy matematycznej. Zwinger, bo tam mieści się ekspozycja, od początku istnienia wykorzystywany jest do prezentowania różnych zbiorów, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie. W salonie matematyczno- fizycznym można obejrzeć urządzenia pomiarowe, zegary i zegarki, lupy, teleskopy oraz zbiór różnych modeli globusów, które prezentują wyobrażenia o Ziemi w kolejnych epokach. Ostatnią atrakcją wycieczki był jarmark bożonarodzeniowy. Drezdeński Striezelmarkt jest najstarszy w całych Niemczech i obchodzi w tym roku 583. urodziny. Nasze oczy przyciągały ozdoby choinkowe z drewna, szkła, porcelany i papieru. Mogliśmy obejrzeć liczącą 14 metrów wysokości bożonarodzeniową piramidę, spróbować oryginalnego, bardzo słodkiego Dresdner Christstollen i napić się Glȕweina, oczywiście bezalkoholowego. Taką radosną i bajkową scenerią Drezno pożegnało uczniów z klasy I, II, III i IV Ts, I i IIIa oraz opiekunów- Jolantę Kawszyn i Urszulę Kuśmierek. Już myślimy o następnej wycieczce, którą, mamy nadzieję, zechce przygotować dla nas, dbająca o wszystkich i wszystko, od pierwszej do ostatniej chwili, pani Marta Pych –Lipińska.