WIECZORY POD GWIAZDAMI

Reprezentacja ZS nr 5 -uczniowie z klas 1 ts, 2 ts, 3 ts- wzięli udział w niekonwencjonalnych zajęciach terenowych z matematyki, geografii, astronomii i fizyki. Zajęcia odbyły się w obserwatorium Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w ramach szczecińskiego projektu Społecznik.

Program został opracowany i jest prowadzony przez szczeciński oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Do członków PTMA ,którzy organizują udział uczniów w zajęciach i je prowadzą należy także nauczycielka naszej szkoły Pani Jolanta Olejniczak. Obserwacja nieba, odszukiwanie gwiazdozbiorów i obliczenia matematyczne związane z zagadnieniami astronomii i geografii odbyła się w wieczornej aurze rozgwieżdżonego nieba z możliwością podziwiania nocnej panoramy Szczecina .Poszukiwanie Saturna przez teleskop przyniosło niesamowite wrażenia wraz z obserwacją kraterów i mórz na Księżycu. Prezentacje multimedialne w ciekawy sposób poszerzyły wiedzę i umiejętności związane z matematyką , astronomią i geografią. Była to również ciekawa lekcja wychowawcza zarówno dla uczniów jak i opiekunów z zapowiedzią kolejnego wyjazdu do Szczecina.
Opiekunowie Anna Bielewicz i Joanna Suleja dziękują
za sympatycznie i pożytecznie spędzony wieczór.