UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyErasmusGI DeutschPlusGI

Spotkanie z prokuratorem

IMG 1699   Drogi Uczniu, być może słyszałeś, że „nieznajomość prawa szkodzi”. Aby zapobiec sytuacjom, które mogą zaważyć na dalszym życiu młodej osoby, 26 lutego 2020 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy I Cp i I Tż z Prokuratorem Prokuratury Powiatowej w Stargardzie Panią Danutą Iwanicką - Żwańską.

Spotkanie miało na celu zapoznanie młodzieży z konsekwencjami prawnymi, związanymi z używaniem: dopalaczy, narkotyków i alkoholu. Wbrew popularnym poglądom, młody wiek sprawcy nie wyłącza go z odpowiedzialności za naruszenie porządku prawnego. Kim jest nieletni w rozumieniu przepisów prawa karnego? Na jakich zasadach może odpowiadać za swoje czyny? Na te pytania odpowiadał nasz gość Pani Danuta Iwanicka Żwańska. Uczniowie zostali poinformowani, jak wiek młodej osoby może wpływać na orzeczenie Sądu, w jakim wieku jest osoba określana jako nieletnia, małoletnia czy młodociana. O problemach warto rozmawiać. O ile nie wiesz, gdzie szukać pomocy, przyjdź do pedagogów szkolnych lub psychologa szkolnego, zajrzyj na stronę szkoły. W zakładce znajdziesz adresy instytucji, które udzielą Tobie porady lub pomocy.
Pedagog szkolny Marzenna Sztuba