UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyErasmusGI DeutschPlusGI

NOC BIOLOGÓW

IMG 20200110 10593810 stycznia kolejny raz wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji: „Noc Biologów 2020”, na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Pracownicy i studenci Wydziału przygotowali na ten dzień szereg interesujących wykładów, pokazów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych.

Rozpoczęliśmy od zwiedzenia Wydziału Biologii przy ul. Felczaka. Tam uczestniczyliśmy w zajęciach „ Zagraj w grę planszową”, przygotowanych przez studentów Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. Gry planszowe i puzzle o różnorodnej tematyce przyrodniczej, rozwijające refleks i spostrzegawczość. Następnie przeszliśmy spacerkiem głęboko oddychając świeżym, chłodnym powietrzem na Wydział Biologii przy ul. Wąskiej. Tam mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć w wykładzie dr hab. Katarzyny Dziewulskiej, prof. US na temat: „Jaka jest moja płeć?”. Pani profesor wtajemniczyła nas w zagadnienie dotyczące biologicznych podstaw różnicowania się płci. Kolejną atrakcją był wykład dr hab. Łukasza Jankowiaka na temat „Płeć człowieka - ewolucyjne spojrzenie na różnice w zachowaniu między mężczyznami a kobietami”. Dowiedzieliśmy się o ewolucyjnym wyjaśnieniu powstania fenomenu płci u organizmów; jak nasze genetyczne dziedzictwo wpływa na nasze zachowanie; dlaczego mężczyźni idą na wojnę a kobiety są bardziej opiekuńcze i częściej pamiętają o dacie urodzin swoich bliskich.
Pełni wrażeń uczniowie klasy 3 Tż wraz z nauczycielką biologii Mirosławą Ćwirtą.