Promujemy zdrowy styl życia

5Uczniowie klasy II Technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy z klasy IIo, na zajęciach praktycznych przystąpili do programu edukacyjnego pt. ,,Ile cukru jest w popularnych napojach? - Negatywny wpływ cukru na organizm człowieka”.

Bardzo duże ilości cukru trafiają do naszego organizmu w formie płynnej. Postanowiliśmy więc to przedstawić. Uczniowie przygotowali ulotki na ten temat, a także zaprezentowali w szklankach odmierzoną ilość cukru odpowiadającą danemu typowi napoju. Na tablicy zawieszone zostały informacje o jego negatywnym wpływie na nasze zdrowie, oraz o korzyściach wynikających z picia wody, która jest niezbędnym elementem zrównoważonej diety. Mamy nadzieję, że z prostego przekazu młodzież wyciągnie wnioski, które mogą pozytywnie wpłynąć na ich zdrowie.
Organizatorzy: Agnieszka Sinica, Marzena Samujło