UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyErasmusGI DeutschPlusGI

RATUJEMY ŻYCIE !!!

DSC02830   Honorowi krwiodawcy z Zespołu Szkół Nr 5 im. Tadeusza Tańskiego w Stargardzie po raz pierwszy w roku szkolnym 2019/2020 brali udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Akcja zorganizowana została przez p. Jerzego Bochenka, p. Renatę i Mariana Wojtakajtis oraz p. Andrzeja Łonia z Rejonowej Rady Honorowych Dawców Krwi PCK. Poborem krwi zajęła się ekipa Terenowej Stacji Wojewódzkiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Szczecina pod kierownictwem dr Arkadiusza Szymczaka. Do udziału w akcji zgłosiło się 40 uczniów. Po przejściu badań lekarskich wytypowano grono 29 dawców, którzy oddali 13,05 l pełnej krwi. Po raz pierwszy krew oddały 2 uczennice i 5 uczniów, którym dodawała otuchy Dyrektor Szkoły p. Jolanta Kawszyn oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Stargardzie p. Jerzy Hernet.
Do poboru krwi przystąpili:

Marek Francuzik, Adam Zieliński, Bartosz Malinowski, Jakub Jaroszyński, Damian Szambara, Bartosz Gronkiewicz, Jakub Grolewski, Piotr Płachecki , Jakub Kubicki, Paweł Erwiński, Jakub Kalaga, Aleksandra Kuryłów, Filip Kaczmarek, Kamil Klimecki, Gabriel Gojlik, Andżelika Dziwińska, Dorota Korzewska, Kacper Siepka, Maciej Świderski, Kacper Misiek, Eryk Zielonka, Kacper Zalas, Krystian Skory, Sandra Lorenc, Alicja Turczyk, Damian Graca, Eryk Michniacki, Radosław Skibowski, Hubert Zaborowski, Waldemar Podolak, Dawid Zawadowski, Jakub Mazurkiewicz, Kamila Kazidróg, Oliwia Jaskulska, Szymon Studziński, Patryk Łyzak, Mariusz Sosinowicz, Mateusz Walczak, Kamil Lewandowski, Krzysztof Zborowski.
Uczniowie klasy II C przygotowali i serwowali smakowity posiłek regeneracyjny oraz ciepłą herbatkę.
Dziękujemy grupie z klasy I Tż p, którzy pod kierunkiem nauczycieli: p. p. Arkadiusza Zielińskiego i p. Jana Kociuby przygotowali salę do poboru krwi.

Organizatorki:
Marzenna Sztuba i Dorota Kujawska