UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyErasmusGI DeutschPlusGI

Deutsch Plus w ZS5

deutschNasza szkoła dołączyła w tym miesiącu do sieci szkół „Deutsch Plus” w ramach projektu zorganizowanego przez Instytut Goethego w Warszawie, nad którym patronat sprawuje Ambasada Niemiec w Polsce.

Tym samym jesteśmy jedną z ponad 200 szkół w Polsce, które angażują się w promowanie języka niemieckiego. W ramach tej inicjatywy Instytut Goethego oferuje projekty, warsztaty, konkursy i wydarzenia kulturalne dla młodzieży, szkolenia dla nauczycieli i dyrekcji, a także możliwość zdawania egzaminów potwierdzających znajomość języka niemieckiego. W najbliższym czasie odbędą się dla naszych uczniów warsztaty o tematyce samochodowej, które zostały stworzone we współpracy z firmą BMW. Czekają nas zatem ciekawe chwile z językiem niemieckim.