UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyErasmusGI DeutschPlusGI

Narodowe Czytanie 2019

20192   W sobotę 7 września Książnica Stargardzka zaprosiła na Narodowe Czytanie, pod hasłem „NoweLove Czytanie”. Jak co roku uczniowie naszej szkoły (II Tż z p.Małgorzatą Ignasiak) uczestniczyli w imprezie, co zauważyli też organizatorzy („Zespół Szkół nr 5? Wiedzieliśmy że będziecie.”).

Tym razem czytanie wędrowało po Stargardzie: od ulicy Mieszka I, przez okolice fontanny w Parku Chrobrego, plac przy pomniku Jana Pawła II, ulice Wyszyńskiego i Czarnieckiego aż do Bramy Pyrzyckiej. Nowele Schulza, Orzeszkowej, Prusa, Konopnickiej, Reymonta, Sienkiewicza Orkana i Rzewuskiego interpretowali pracownicy Książnicy, włodarze miasta i powiatu, harcerze, zaintrygowani przechodnie oraz…my! Na pamiątkę każdy czytający otrzymał specjalnie ostemplowany egzemplarz wybranej przez siebie noweli.