t e l. / f a x   9 1   5 7 7   2  7  2 7


s e k r e t a r i a t @ z s 5 . s t a r g a r d . p l

Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie

im. Tadeusza Tańskiego

UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyErasmusGI DeutschPlusGI

HAZARD? NIE, DZIĘKUJĘ!

DSC02819W dniach 12 i 13 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyły się spotkania z panią Izabelą Żmudą - przedstawicielem Zachodniopomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Szczecinie z uczniami. Spotkania odbyły się w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno –edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej „Hazard, Nie, dziękuję!”. Organizatorem kampanii jest Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie.


Uczniowie uczestniczyli w specjalnych lekcjach edukacyjnych, podczas których zwrócono im uwagę na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych wśród młodzieży, na problemy, które wynikają z ich uprawiania oraz na konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem nielegalnych gier hazardowych.
Kampania miała na celu zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym w sieci Internet. Ponadto, jej zadaniem jest także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

„Nie bądź naiwny, nie daj się oszukać, nie daj się wciągnąć w hazard!”.