UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyLogo Bieg NiepodleglosciErasmus

Koniec pięknej przygody !

2018   W dniu 22 marca w hali przy ulicy Orzeszkowej w Łobzie odbył się turniej ¼ województwa w piłce siatkowej chłopców. Reprezentacja Zespołu Szkół nr 5 miała zaszczyt reprezentować powiat stargardzki w walce o tytuł najlepszej drużyny w regionie. Oprócz naszego zespołu udział w zawodach wzięły drużyny ze Szczecina, Drawska Pomorskiego, Łobza oraz Wałcza.

Pierwszy mecz fazy grupowej rozegraliśmy z drużyną z Drawska. Pierwszy set toczył się pod dyktando Zespołu Szkół nr 5 i ostatecznie zakończył się naszym zwycięstwem 25:20. W drugim secie jak i w tie breaku byliśmy minimalnie gorsi i to przeciwnicy z Drawska mogli cieszyć się ze zwycięstwa 2:1.
W drugim meczu rywalizowaliśmy z zespołem ze Szczecina – z późniejszym zwycięzcą całego turnieju. Na tle faworytów toczyliśmy fragmentami wyrównaną grę punkt za punkt. Niestety końcowy wynik był dla nas niekorzystny – przegraliśmy 2:0.
W końcowej klasyfikacji turnieju zajęliśmy 5 miejsce. Pomimo ogromnego niedosytu, i sportowej złości z niezadowalającego wyniku wracamy z podniesionymi głowami. Dwa ostatnie lata to pasma sukcesów naszych reprezentantów. W ubiegłym roku zajęliśmy 3 miejsce w mistrzostwach powiatu. W tym roku zostaliśmy najlepszą drużyną w powiecie i na przestrzeni kilku ostatnich lat jest to jeden z największych sukcesów sportowych naszych wychowanków.
Cała drużyna tworzyła kolektyw na boisku i poza nim. Każdy z zawodników dołożył swoją cegiełkę i w znaczący sposób przyczynił się do wyżej wymienionych sukcesów. Chłopakom należą się ogromne brawa i podziękowania. Szczególne podziękowania skierowane są do: Pawła Kałuziaka, Tomasza Krygiera, Dawida Zygmuntowicza, Krzysztofa Brzezińskiego, Karola Gudana i Norberta Łukasika dla których był to pożegnalny turniej w koszulce Zespołu Szkół nr 5. W tym roku kończą oni naukę w naszej szkole. Dziękujemy za godne reprezentowanie Naszej szkoły na arenach sportowych i życzymy powodzenia w nadchodzących egzaminach.
W przyszłym roku zespół czeka gruntowna przebudowa. Zdobyte doświadczenie przez pozostałych zawodników powinno zaowocować dobrymi wynikami w niedalekiej przyszłości. Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi, które odbywają się w Naszej szkole.
Zespół Szkół nr 5 reprezentowali : Mikicki Kacper, Kacprzak Dawid 2A;
Pabich Bartosz 2 Tż; Łukasik Norbert 3A; Kaczmarek Filip, Rybicki Sebastian, Sosnowski Filip, Wójcik Kacper 3 Ts; Brzeziński Krzysztof, Gudan Karol, Kałuziak Paweł, Krygier Tomasz, Zygmuntowicz Dawid 4Ts; Opiekun: Szymon Gessner.