t e l. / f a x   9 1   5 7 7   2  7  2 7

s e k r e t a r i a t @ z s 5 . s t a r g a r d . p l

Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie

im. Tadeusza Tańskiego

UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyLogo Bieg NiepodleglosciErasmus

Mistrzowie Powiatu! Mistrzowie nerwowych końcówek.

ZS5   W dniu 25 lutego 2019 r. na hali przy ul. Pierwszej Brygady odbył się finał Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej chłopców. Nasza reprezentacja po wygraniu fazy grupowej bez straty seta zmierzyła się w półfinale z I liceum ogólnokształcącym w Stargardzie.

Stawką tego pojedynku był awans do finału stąd w pierwszym secie było widać sporą nerwowość po jednej jak i po drugiej stronie siatki. Set zakończył się zwycięstwem naszych zawodników na przewagi 27:25. W drugim secie chłopcy kontrolowali przebieg spotkania wygrywając go pewnie i zdecydowanie 25:13.
W drugim półfinale Zespół Szkół nr 1 pewnie pokonał Zespół Szkół nr 2 i to z nimi przyszło nam się zmierzyć w finale. Pierwszy set to wyrównana walka punkt za punkt, w końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił ,,Park” 20:25.
Nasi reprezentanci nie poddali się i w drugim secie przy wyniku 11:11 udaną serię zagrywek zanotował Filip Sosnowski, który popisał się 6 dobrymi zagrywkami, dzięki którym wyszliśmy na prowadzenie 17:11. Ten set padł łupem zawodników Zespołu Szkół nr 5 i zakończył się wynikiem 25:18. O zwycięstwie w tym turnieju miał zadecydować tie-break. Początek tego seta przebiegał identycznie jak drugi ,,punkt za punkt”. Przy zmianie stron na tablicy świetlnej widniał wynik 8:8. W końcowej fazie meczu przeciwnicy zanotowali serię 3 punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie 11:14. Mogłoby się wydawać, że jest po meczu? Nic z tego nasi chłopcy pokazali charakter, ambicję i wolę walki do samego końca - obronili 3 piłki meczowe i to oni mogli się cieszyć z końcowego zwycięstwa w tym secie 16:14 jak i w całym turnieju. Olbrzymie GRATULACJE.
Nasi reprezentanci będą mieli zaszczyt reprezentować powiat stargardzki w Mistrzostwach Regionu, które odbędą się 22 marca w Łobzie. Stawką tego turnieju będzie awans do Mistrzostw województwa - trzymajmy za chłopaków kciuki !