UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyLogo Bieg NiepodleglosciErasmus

Czy współcześnie istnieje granica między życiem online, a offline?

3Kino na temat - Czy współcześnie istnieje granica między życiem online, a offline?
Uczniowie klas 1ts, 1c, 1tż, 3c wzięli udział spotkaniu z cyklu „Kino na temat.”

W ramach lekcji tolerancji oraz przeciwko mowie nienawiści odbyły się również warsztaty z filmem ”Lomo - życie blogera”. Temat spotkania: Czy współcześnie istnieje granica między życiem online, a offline? Deprawacja, czy kreacja wizerunku w internecie, gdzie przebiega granica? Bliźniaki, Karl i Ann kończą szkołę średnią. Ich bogaci rodzice chcą, żeby dzieci odniosły w życiu sukces. Ambitna dziewczyna wie, czego chce od życia, jej brat ciągle szuka. 17-latek prowadzi bloga, gdzie wrzuca zdjęcia i filmy, kreując wyimaginowany świat. Obserwują go tysiące fanów, którzy do końca nie wiedzą, co jest prawdą, a co kreacją. Kiedy Karla rzuca dziewczyna, chłopak zwraca się do wiernych wielbicieli. Oddaje im pełną kontrolę nad wszystkim, co od tej pory zrobi. Pozwoli decydować o każdym aspekcie swojego życia. Po projekcji młodzież wzięła udział w dyskusji prowadzonej przez psychoterapeutów. Jakie znaczenie mają spotkania w świecie realnym? Co zależy od nas, a co jest przypadkiem w internecie? Bardzo ciekawy na czasie temat nie tylko szkolny był trudnym wyzwaniem, z którym nasi uczniowie jednak sobie poradzili, o czym świadczyła atmosfera i zaangażowanie podczas warsztatów. Opiekunowie otrzymali materiały dydaktyczne oraz gotowe scenariusze lekcyjne do wykorzystania na zajęciach z języka polskiego, historii i na godz. wychowawczej. Była to również ciekawa terenowa lekcja geografii, na której młodzież zobaczyła panoramę Szczecina, jego funkcje jako miasta portowego i walory krajoznawcze na przykładzie Puszczy Bukowej.
Organizatorki wyjazdu: Anna Traczykowska i Joanna Suleja