rekrutacja2019 2020

UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyLogo Bieg NiepodleglosciErasmus

RATUJEMY ŻYCIE !!!

DSC02749   Honorowi krwiodawcy z Zespołu Szkół Nr 5 im. Tadeusza Tańskiego w Stargardzie swój najcenniejszy prezent przekazali potrzebującym przy okazji Walentynek, podczas XVI edycji ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Akcja zorganizowana została przez p. Jerzego Bochenka i p. Andrzeja Łoń z Rejonowej Rady Honorowych Dawców Krwi PCK. Poborem krwi zajęła się ekipa Terenowej Stacji Wojewódzkiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Szczecina, pod kierownictwem dr Joanny Wysockiej- Milkiewicz.
Do udziału w akcji zgłosiło się 61 uczniów. Po przejściu badań lekarskich wytypowano grono 49 dawców. Wszyscy przekazali 22,050 ml pełnej krwi. Po raz pierwszy krew oddało 17 uczennic i 17 uczniów, którym dodawała otuchy dyrektor szkoły p.Jolanta Kawszyn.

Walentynkowi darczyńcy:
Michał Szczepański, Mateusz Kindel, Damian Szczerba, Piotr Bednarski, Damian Szambara, Piotr Płachecki, Filip Olczyk, Sarian Baran, Piotr Kuleta, Kamil Prajs, Krzysztof Zborowski, Bartek Rogalski, Dominik Kida, Wojciech Buko, Patryk Wiśniewski, Rafał Kamiński, Dawid Strelcow, Dawid Włodarczyk, Sebastian Rybicki, Dawid Sukniewicz, Kacper Wójcik, Gabriela Koczedof, Natalia Kowalska, Sandra Libuda, Patrycja Nachyła, Michał Piesyk, Paweł Serocki, Filip Kaczmarek, Kamil Klimecki, Paweł Trusiewicz, Łukasz Ciupa, Krystian Kołtuński, Patrycja Pniewska, Arkadiusz Kozera, Szymon Studziński, Dawid Zygmuntowicz, Grzegorz Malinowski, Krzysztof Brzeziński, Patryk Błaszczyk, Paweł Terka, Kamila Kazidróg, Oliwia Jaskulska, Sebastian Szydłowski, Katarzyna Stawinoga, Angelika Fiedziuszko, Pamela Tymczak, Wiktoria Tasak, Patryk Łyzan, Mateusz Walczak, Paweł Kałuziak, Tomasz Krygier, Patryk Balik, Kacper Sosna, Mariusz Sosinowicz, Lidia Kasicka, Anna Jaskot, Anna Paluszek, Aleksandra Łuksza, Kamila Jurkowska, Andżelika Dziwińska, Kacper Siewka.

Uczniowie: Katarzyna Bielińska, Joanna Charowska, Klaudia Leyk, Krzysztof Malinowski, Aleksandra Pieślak, Zuzanna Banaszak, Dajana Czerniak, Karolina Wlazłowska, Ewa Zielińska przygotowali i serwowali smakowity posiłek regeneracyjny oraz ciepłą herbatkę.

Dziękujemy grupie chłopców z klasy I Ts i III Ts, którzy pod kierunkiem nauczycieli: p. Dariusza Tomaszewskiego i p. Jana Kociuby przygotowali salę do poboru krwi.
Organizatorki:
Marzenna Sztuba i Dorota Kujawska