UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyLogo Bieg NiepodleglosciErasmus

Dzień Kota w Szkole Przysposabiającej do Pracy

IMG 20190214 110810Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego, w związku z tym cały miniony tydzień w naszej szkole upłynął na przygotowywaniu prac, oczywiście o tematyce kociej.

Podobnie jak w zeszłym roku i teraz nie brakowało pomysłów, uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami i teraz wykazali się kreatywnością, dzięki czemu zwieńczeniem „kociego tygodnia” jest wystawa. Prezentowane na niej prace naszych uczniów powstały z różnorakich materiałów i z wykorzystaniem różnych technik. Okazało się, że wizerunki naszych małych tygrysów można przedstawić w różnoraki sposób oraz wykonać niemal ze wszystkiego. Ponadto uczniowie wyszukali fotografie przedstawiające przedstawicieli kociego rodu zarówno tych rasowych jak i zwykłych dachowców, a także zabawne grafiki prezentujące w bardzo humorystyczny sposób koty. Wszystko to można podziwiać na korytarzu naszej szkoły. Ponadto piękna wystawa kocich bibelotów – kubeczki, figurki oraz książki - jest dostępna w szkolnej bibliotece.
Celem obchodów Dnia Kota jest uwrażliwienie uczniów na los zwierząt, wzbudzenie w nich empatii aby nie byli obojętni na krzywdę jaką wyrządzają naszym braciom mniejszym inni ludzie.