UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001Erasmus

XXXV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KRAJOZNAWCZO TURYSTYCZNA ZAKOPANE 2018

20181108 124002   Reprezentacja Zespołu Szkół nr 5 i jednocześnie reprezentacja powiatu po raz 23 na 35 edycji olimpiady uczestniczyła w ogólnopolskich zmaganiach turystycznych w Zakopanem. Testy wiedzy o Polsce, Unii Europejskiej ,Austrii i topografii są bardzo wymagającą konkurencją bo oprócz wielu godzin spędzonych nad książkami należy być przede wszystkim pasjonatom krajoznawstwa i mieć za sobą wiele kilometrów przebytych tras turystycznych.

Szczególnie ulubioną konkurencją olimpiady jest marsz na orientację po Zakopanem .W tym roku ponad osiem kilometrów szybkiego spaceru po mieście dostarczyło jak zawsze wiele emocji i jest to najlepsze poznanie atrakcji zimowej stolicy Polski. Piękna aura pozwoliła na dodatkowe wspólne spacery Tym razem wyprawa na Gubałówkę i oglądana panorama Tatr była dla niektórych uczniów udanym debiutem. Miejsce tuż poza podium tak samo cieszy jak miejsca medalowe ponieważ świadczy o tym że od 23 lat jesteśmy ścisłą krajową czołówką w klasyfikacji ponieważ większość naszych startów to miejsca w pierwszej trójce. Na pewno należymy do nielicznych szkół ,które piszą piękną historię tej olimpiady propagującej krajoznawstwo wśród młodzieży. W stronę uczniów słowa podziękowanie za reprezentowanie szkoły i sympatyczną integrację .
Ps. W galerii foto zapraszam na wspomnienia z naszego pierwszego wyjazdu na olimpiadę do Krakowa w 1995roku.
Z turystycznym pozdrowieniem Joanna Suleja