UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001Erasmus

XVII edycja Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Ekologia wspólna korzyść”

DSC 0145   W piątek 23 listopada Alicja Zubek i Adrian Kowalski uczniowie klasy III Tż (laureaci etapu szkolnego), reprezentowali naszą szkołę w XVII edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej, który odbył się w Barzkowicach.

Uczestnikami tego konkursu byli uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: pierwszy to test pisemny składający się z 50 pytań, który pisali wszyscy uczestnicy. Do drugiego etapu przeszło 7 uczestników z najwyższymi wynikami pierwszego etapu. Ali zabrakło tylko 5 pkt. aby zakwalifikować się do etapu finałowego. Konkurencja była bardzo silna, poziom zagadnień ekologicznych wysoki i obejmował szeroki zakres wiedzy również z prawa ochrony środowiska, programu „Czyste powietrze”. Podczas trwania zmagań konkursowych opiekunowie mieli przyjemność uczestniczyć w wykładzie Pana Mariana Marynowskiego z ZODR w Barzkowicach. Przedstawił on program „Czyste powietrze”, który jest rządowym projektem mający na celu poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń do atmosfery. Obejmuje istniejące oraz nowo budowane jednorodzinne budynki mieszkalne. Realizowany będzie w latach 2018-2029. Podczas sprawdzania testów przez komisję konkursową, uczestnicy zostali zaproszeni na pyszny obiad a także mogliśmy zapoznać się z obiektem. Na zakończenie zostały wręczone dyplomy, nagrody laureatom i podarunki wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom przez I Zastępcę Dyrektora ZODR w Barzkowicach inż. Dariusza Kłosa, przedstawicieli Wojewody Lubuskiego i Zachodniopomorskiego, reprezentantów: Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Pomorza Zachodniego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiatu Stargardzkiego.
Z pozdrowieniami opiekun uczestników Mirosława Ćwirta