UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001Erasmus

Spotkanie klas III i IV w ramach realizacji programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy w Szczecinie

20181120 130028   "Dnia 20 listopada 2018 roku odbyło się spotkanie klas III i IV w ramach realizacji programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy w Szczecinie "Kultura bezpieczeństwa"realizowanego od 3 lat w naszej szkole przez panią Joannę Józwa- Wnęk z klasą IV Ts.

Prelekcję multimedialną prowadził młodszy inspektor pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie pan Marcin Prokop. Inspektor w bardzo ciekawy i dostępny sposób zapoznał uczniów z problematyką prawa pracy. Inspirujący był fakt ,że uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu. Inspektor fachowo odpowiadał na nurtujące uczniów pytania , łącznie z podstawą prawną .Dokładnie poinformował ich , gdzie mogą się zgłosić w przypadku problemów z pracodawcami i przedstawicielami zakładów pracy w których będą pracowali lub już podejmują pracę. Wyjaśnił im precyzyjnie jakie umowy mogą podpisywać i co powinny zawierać, aby były respektowane. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, a uczniowie pozbyli się wszelkich wątpliwości , które ich nurtowały. "