UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001Erasmus

II Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych Warsztaty z obsługi programu MTS

IMG 20181106 143049   Europejski tydzień umiejętności zawodowych to coroczna inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest podnoszenie świadomości, a także zwiększenie atrakcyjności kształcenia i szkolenia zawodowego.

W ramach powyższej inicjatywy zostały przeprowadzone w naszej szkole przez Pana Arkadiusza Popiołka zajęcia dla klasy 1A z obsługi programu MTS. Program MTS to program do nauki programowania obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC). Uczniowie mogli zaznajomić się z działaniem takich urządzeń a także poznać funkcje do programowania dostępne w programie i zobaczyć jak wygląda kod programowy tulei. Zajęcia bardzo się podobały uczniom dlatego, że program MTS to jedyny program na rynku, na którym wynik programowania od razu jest widoczny na tokarce w naszym programie i uczeń widzi jak tokarka skrawa niepotrzebny materiał.