t e l. / f a x   9 1   5 7 7   2  7  2 7


s e k r e t a r i a t @ z s 5 . s t a r g a r d . p l

Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie

im. Tadeusza Tańskiego

UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyLogo Bieg NiepodleglosciErasmus

Podjęcie współpracy ZS5 z firmą eMKa

IMG 1433   W dniu 08.11.2018r. w siedzibie firmy eMKa Monika Kogowska przy ulicy Gdańskiej 1 w Stargardzie zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Dyrektorem Zespołu Szkół nr 5 Panią Jolantą Kawszyn a Panią Moniką Kogowską – właścicielką firmy.

Porozumienie ma na celu wypracowanie zasad wzajemnej współpracy w celu kreowania i organizacji wspólnych przedsięwzięć na rzecz rozwoju nauki, dydaktyki oraz praktyki w obszarze zainteresowań obu stron.
eMKa Monika Kogowska jest to firma świadcząca usługi transportu międzynarodowego. Od 2001 na rynku transportowym. Tabor to 19 ciągników siodłowych (norma ekologii EURO 6), przeważa marka DAF , ale również MAN. Obecnie firma jest na etapie wymiany ciągników siodłowych tylko na markę DAF XF z uwagi na wysoki standard i parametry techniczne podnoszące komfort pracy kierowcy, a także bezpieczeństwo i ekonomiczność zużycia paliwa.
Kraje docelowe świadczonych usług to głównie Europa Zachodnia, a także Skandynawia. Nowoczesny tabor i wysoko wykwalifikowana kadra to sukces tej firmy, który pozwala na ciągły rozwój. Firma cieszy się zaufaniem stałych klientów, będących odbiorcami ich usług.

Dzięki podpisanemu porozumieniu uczniowie ZS nr 5 uczący się
w zawodach: technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych oraz kierowca mechanik będą mogli m.in. w ramach odwiedzin firmy zapoznawać się z nowoczesną flotą pojazdów ciężarowych, odbyć rozmowy z zawodowymi kierowcami, a także uczestniczyć w pokazach obsługi codziennej ciągnika siodłowego oraz naczepy.