UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001

„Dopalacze gaszą życie”

IMG 20181026 111014   „Dopalacze gaszą życie” - pod takim hasłem 26 października br. odbyła się w Zespole Szkół nr 1 w Stargardzie konferencja, zorganizowana przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Stargardzie, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z pedagogami szkolnymi.

Konferencja miała na celu zmniejszenie problemu sięgania przez dzieci i młodzież po narkotyki i dopalacze. Podczas spotkania przedstawiono zagrożenia, związane z łatwym dostępem do dopalaczy zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, ukazano negatywny wpływ środków odurzających na życie człowieka oraz związane z tym skutki prawne. Konferencja składała się z trzech wykładów: „Profilaktyka zagrożenia związane z zażywaniem środków Psychoaktywnych” który przedstawiła pani Alma Selwesiuk – starszy inspektor korpusu służby cywilnej ds. profilaktyki Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie; „Nie tędy droga – dopalacze gaszą życie” – zaprezentowana przez pana Jacka Pawłowskiego, psychologa, Prezesa Fundacji Na Przekór Przeciwnościom, specjalistę w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie. „Odmienne stany świadomości – dlaczego ryzukujemy?”- przedstawiony przez panią Agnieszkę Popielawską – Pawłowską – lekarza specjalistę psychiatrę, koordynatora oddziału psychiatrycznego w Gryficach.