UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001

Wizyta dzieci z Przedszkola nr 2 „Mali Artyści” – w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.

IMG 20181105 112253   W dniu 5 listopada w ramach II Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych gościliśmy w naszej szkole, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 „Mali Artyści”, w Stargardzie. Młodzież naszej szkoły, przygotowała w ramach współpracy warsztaty aktywności zawodowej dla małych przyjaciół. Dzieci miały okazję wysłuchać wykładu na temat zdrowych zasad odżywiania oraz umiejętnego komponowania posiłków – zgodnie z piramidą zdrowego żywienia.

Nasi Mali Artyści mieli również okazję poznać ogólną budowę samochodu oraz wykazać się zdolnościami manualnymi, jako mechanicy samochodowi. Na warsztatach szkolnych mogli zobaczyć, jak wygląda praca mechanika. Maluchy miały za zadanie przygotować pojazd do jazdy, min. odnaleźć brakujące koła i śruby do ich przykręcenia, które psotny chochlik pochował po warsztacie. Z zadania wywiązały się wzorowo.
Spotkanie sprawiło wiele radości i wniosło nowe doświadczenie, zarówno dla przedszkolaków, jak i młodzieży naszej szkoły. Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy III Technikum żywienia i usług gastronomicznych, która wzięła aktywny udział w spotkaniu oraz Pani Dorocie Kujawskiej, która to sympatyczne spotkanie przygotowała.