UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001

Akcje „To nic, że na kolanie, byle zdrowe śniadanie” i „Chcesz mieć powera? Pij wodę od tera(z)”.

5   Pierwsze miesiące szkoły, to czas kiedy przechodzimy z błogiego odpoczynku do wytężonej pracy. Wrzucając się w wir obowiązków, często zapominamy o sobie i o sprawach niezwykle przyziemnych, a tak bardzo ważnych, jakim jest odpowiednie odżywienie i nawodnienie organizmu. Obserwując nawyki żywieniowe uczniów, na pomoc strapionym kolegom, postanowiła ruszyć klasa III „p”.

Pod koniec września i października odbyły się akcje pt. „To nic, że na kolanie, byle zdrowe śniadanie” oraz „Chcesz mieć powera? Pij wodę od tera(z)”. W której przedstawiciele klasy III „p”: Łukasz Szczerbiński, Błażej Konopka, Kacper Kiliński oraz Mateusz Mąka odwiedzili swoich kolegów i koleżanki z pozostałych klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Podczas spotkań przypomniano o roli śniadania w procesie pracy umysłowej uczniów. Udzielono wskazówek czego unikać, a co warto wybrać na śniadanie. Na koniec każdy słuchacz został obdarowany pysznym i zdrowym jabłkiem w ramach drugiego śniadania. Ponadto popularyzowano picie wody i podkreślono jej rolę w organizmie człowieka. Podczas spotkań rozdano ulotki zawierające m.in. dzienniki, które pomagają w samokontroli zdrowego stylu życia. Głównym celem przeprowadzonych akcji było propagowanie wśród młodzieży zdrowego stylu odżywiania.
Opiekun: Marta Liburska