UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001

Młodzież ZS nr 5 na Cmentarzu Komunalnym w Kluczewie

DSC02811   Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to w polskiej tradycji, czas zadumy i wspominania tych ludzi, których już nie ma wśród nas. Odwiedzając cmentarze, często spotykamy także zaniedbane i opuszczone groby.

17 października 2018 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, w ramach zajęć dydaktycznych, udali się na Cmentarz Komunalny w Kluczewie. W tym szczególnym czasie podjęliśmy działania w celu uporządkowania grobów oraz zapalenia zniczy. Młodzież poznała również tradycje związane ze świętem zmarłych w kulturze i religii oraz to, jak ważne jest zachowanie pamięci o osobach, które od nas odeszły.
Opiekunami młodzieży były panie: M. Samujło, D. Puchniarska.