UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001

„MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE”

DSC02731   25 października 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. T. Tańskiego po raz kolejny brali udział w akcji poboru krwi pod hasłem „MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE”. 43 osoby zgłosiły się do oddania drugiemu człowiekowi tego, co mamy najcenniejsze.

Po wstępnych badaniach lekarskich zakwalifikowało się 37 uczniów, w tym 20 po raz pierwszy, którzy oddali 16,650 litra pełnej krwi. Są to: Rybicki Sebastian, Kida Dominik, Grzeszczyk Jan, Jaroszyński Jakub, Orłowicz Marcin, Wysocka Natalia, Zygmułka Weronika, Łukaszewicz Karolina, Wójcik Kacper, Bednarski Piotr, Hołubowski Dawid, Błaszczyk Patryk, Brzeziński Krzysztof, Klimasiński Oliwer, Szambara Damian, Wlazłowska Natalia, Koczedof Gabriela, Kołtuński Krystian, Piesyk Michał, Nachyła Patrycja, Ciupa Łukasz, Baran Sarian, Olczyk Filip, Kozera Arkadiusz, Tymczak Pamela, Płachecki Piotr, Urbański Konrad, Dobrudzki Dawid, Szydłowski Sebastian, Marzec Daniel, Szczerba Daniel, Studziński Szymon, Balik Patryk, Terka Paweł, Trusiewicz Paweł, Gojlik Gabriel, Książek Martyna, Iwasiuk Jakub, Walczak Mateusz, Łyzan Patryk, Sosna Kacper, Libuda Sandra oraz p. Jolanta Kawszyn. Podczas poboru krwi złożyła wizytę Starosta Stargardzki p. Iwona Wiśniewska, Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu p. Jerzy Hernet oraz Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Stargardzie p. Marek Stankiewicz. Koordynatorem akcji był Przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK p. Jerzy Bochenek p. Renata i Marian Wojtakajtis oraz p. Andrzej Łoń, we współpracy z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Szczecinie.
DZIĘKUJEMY !!!
Organizatorki akcji : Marzenna Sztuba i Dorota Kujawska