UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001

"Stargard Turystyka i My"

received 1040424989498690   Jak co roku Oddział Kolejowy PTTK im. E. Góreckiego był organizatorem imprezy na orientację "Stargard Turystyka i My". Z zaproszenia skorzystała sekcja turystyczna Zespołu Szkół nr 5 wystawiając dwie drużyny w składzie:
1 - Lidia Kasicka 3tż i Piotr Płachecki 3ts
2 - Jakub Grolewski i Bartosz Gronkiewicz klasa 3ts

Wyjątkowo sprzyjająca zawodnikom jesienna aura pozwoliła na uzyskanie bardzo dobrych czasów przejścia przygotowanej trasy. Wiodła ona szlakiem stargardzkich zabytków i szczególnie ciekawych krajoznawczo obiektów w naszym mieście oraz wykonanie określonych zadań wymagających nie tylko kondycji, spostrzegawczości ale i wiedzy o Stargardzie. Męska drużyna 3ts znalazła się wśród 5 drużyn, które uzyskały jednakową ilość punktów co świadczy o wysokim poziomie edycji 2018 i po zaciętej dogrywce ostatecznie zostali zwycięzcami imprezy. Radość uczniów była niesamowicie sympatyczna i oddała potrzebę startów w imprezach propagujących turystykę pokazując wiedzę i umiejętności młodzieży. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie zostali nagrodzeni przemiłymi turystycznymi upominkami a zwycięzcy otrzymali sprzęt, który na pewno wykorzystają na rajdach i wycieczkach. Ogromne brawa dla uczniów za reprezentowanie szkoły, propagowanie turystyki i aktywnego trybu życia ponieważ przy okazji imprezy pokonali wraz z opiekunem ok 5 kilometrów, które zaliczamy im do akcji 100 KM na 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI.
Z turystycznym pozdrowieniem opiekun młodzieży Joanna Suleja