UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001

KURS PIERWSZEJ POMOCY PCK

20181019 112256   Życie czasami stawia nas w różnych sytuacjach, także tych trudnych i odpowiedzialnych. Od naszej wiedzy i opanowania może zależeć ludzkie życie.

19 października grupa uczniów z klasy 1Ts pod opieką Barbary Klim wzięła udział w kursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zorganizowanej przez PCK, w ramach nagrody za wygraną w konkursie "Zaczytani na wiosnę", który polegał na zebraniu i przekazaniu jak największej ilości książek do biblioteczki Domu Dziennego Pobytu dla osób starszych prowadzonego przez Zarząd Powiatowy PCK w Stargardzie. Kurs prowadziła p. Krystyna Kurek wraz z Zespołem Ratowniczym ZS nr 2. Uczestnicy kursu nauczyli się jak reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, jak alarmować pogotowie ratunkowe oraz pokonać strach i panikę. Ćwiczyli na fantomie jak samodzielnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak postępować w przypadku złamań, oparzeń, omdleń. Zdobyte umiejętności z pewnością nie raz zostaną wykorzystane przez naszych uczniów w codziennym życiu.